Masáže těhotných
Období těhotenství je jistě velmi šťastným obdobím. Maminky v tomto období procházejí spousty změn, masáže mohou tyto změny ulehčit, přináší úlevu a umožňují maminkám si užít tento čas a relaxovat. Masáže v období těhotenství zklidňují, přináší jistotu a důvěru, připravují na lehčí porod.
Masáž je prováděna plynulými, jemnými a pomalými pohyby v příjemném a uklidňujícím prostředí. Pro možnost využití masáží je předpokladem těhotenství bez větších problémů, budoucí maminky na rizikovém těhotenství by se měli masážím vyhnout!
Masáže probíhají v sedě, nebo na lehátku, kdy maminky leží na boku.
Využití masáží v období těhotenství se dá rozdělit do tří období:
1. trimestr
V prvním trimestru je masáž přímo kontraindikována! V tomto období je největší riziko spontálního potratu, tělo zažívá nejvíce změn. Bříško by se nemělo masírovat do 4. měsíce.
2. trimestr
Již se smí začínat s masážemi s frekvencí jedné masáže týdně ideálně s trváním kolem půl hodinky. Nejčastěji se masírují šíje, záda a bedra, přičemž klientka sedí. V tomto období začínají bolesti zad mezi lopatkama, či v oblasti beder.
3. trimestr
Masáže už mohou být dvakrát týdně a trvat hodinku. Klientka leží na lehátku na boku, masírují se nohy, záda, šíje a ruce. U zad se opět odstraňují bolesti a uvolňují svaly, u rukou i nohou se zmírňují otoky a u nohou je navíc úleva od přetěžování v důsledku větší váhy, změny těžiště atd.
Vzhledem k poměrně častému opakování masáží a tomuto vzácnému okamžiku v životě jsem se rozhodl udělat zajímavější
slevu na koupi deseti masáží najednou, věřím, že cena je zajímavá a umožní vám více si užít období těhotenství.Taky je možnost se domluvit na návštěvě masérny i s partnerem, který se může naučit jednoduchou masáž nohou a bříška. Tuto masáž pak můžete provádět kdykoliv doma na gauči, či v posteli.
Účinky masáže
- snižuje únavu a zvyšuje energii
- přináší pocit uvolnění, zklidnění a pohody
- upravuje spánkový režim
- zlepšuje držení těla
- zmírňuje bolesti hlavy
- tlumí bolesti zad
- snižuje zadržování vody
- redukuje tvorbu krečových žil a strií
- zmírňuje bolesti nohou a pozitivně působí proti křečím
- buduje silný vztah mezi maminkou a dítětem
Kontraindikace
- celý první trimestr (!)
- rýma, nachlazení, nevolnost
- infekční stavy, zánětlivé procesy
- akutní poranění, krvácení
- velká ztráta vody (průjmy, zvracení)
- rizikové skupiny těhotných žen