Základy cvičení a držení těla pro odstranění bolestí šíje a zad

Jako instruktor fitness se často setkávám s tím, že lidé začínají cvičit, aniž by se nejdříve soustředili na základní svalové skupiny, které drží torzo těla. Často cvičení příliš nerozumí a zadělávají si na budoucí problémy. Jako masér se naopak setkávám s klienty, kteří již trpí na bolesti zad, nebo šíje. Přitom mnohdy stačí maličkosti k tomu, aby jste se cítili zdraví a bez bolestí. Rozhodl jsem se tedy udělat vlastní seminář, kde spojím svá zaměření a pokusím se klientům pomoci pochopit, co se děje v jejich těle a co pro něj dělat, abychom dostávali odměnu v podobě fungujícího těla. Důležitým prvkem semináře je porozumění vlastnímu tělu.

Seminář je určen pro lidi, kteří trpí bolesti zad (mezi lopatky, oblast beder apod.), mají pocit ztuhlé šíje, zakulacují se jim záda a nebo prostě jen chtějí těmto stavům předcházet. Setkání jsem nazval seminářem nikoliv cvičením a to hlavně proto, že velkou část semináře věnuji vysvětlení, kdy vznikají problémy, které si sami přivozujeme a jak je řešit. Problém dnešních různých typů cvičení spočívá v tom, že vlastně nevíme, k čemu konkrétně dané cvičení je, jak nám pomáhá a co tím cvičíme.

Poznáte základní svalové skupiny, které mají vliv na držení těla a co se s nimi děje, pokud je necvičíme. Pochopíte, proč některé svaly je důležité protahovat a jiné posilovat. Budete znát správné držení těla a k čemu je dobré. Naučíte se cvičit a protahovat tak, aby jste si mohli zacvičit i doma. A hlavně budete vědět proč a jak!

 

Harmonogram

1. Základy anatomie svalů, které mají vliv na držení těla (zad)

2. Ukázka problémů a deformací, které mohou nastat

3. Správné držení těla

4. Rozdělení svalových skupin, které se mají protahovat a které posilovat

5. Cviky - předvedení a vysvětlení

6. Vlastní cvičení

7. Prostor na dotazy, popřípadě další typy, jak předcházet problémy se zády

 

Kdy, kde, jak?

Seminář trvá 6 hodin a probíhá v prostorách masérny. Vzhledem k velikosti prostor je seminář v komornějším duchu a to maximálně pro 4 účastníky. Sebou si vemte volné oblečení. Cena semináře je 590 Kč. 

Termín: 13.2.2016 (sobota)  9:00 - 15:00

Termín individuální - pokud jste parta přátel a chcete přijít spolu, není nic jednoduššího, než mi napsat a domluvit termín čistě pro vás. :)