Co ode mě můžete čekat

Cvičení ve fitku, ale i jiné pohybové aktivity mě zajímají již od střední školy. Poprvé jsem byl ve fitness před 15 lety a od té doby se cvičení s menšími přestávkami pořád věnuji. Dávám přednost zdravému pohybu než zvedání nadměrně velkých vah.
Z mého pohledu by vám návštěvy ve fitness měly přinést lepší náladu, kondici a také zlepšení vzhledu těla - ale do přiměřených a přirozených proporcí. Cvičení pomáhá i odstranit bolesti, které nám zkrácené svaly můžou způsobit - jako např. bolesti šíje, či zad apod.
Během lekcí učím klienty takové cviky, o kterých jsem si jistý, že je zvládnou. U cviků se dozvíte nejen, jak je správně provádět, ale proč vůbec takhle cvičit, co to přináší a proč to vlastně potřebujete.
K určení správnému typu tréninku je důležité udělat diagnostiku. Teprve poté je instruktor fitness schopen správně určit, jaký je zdravotní stav klienta, jak by cvičení mělo vypadat a jak vytvořit tréninkový plán.
Klienti, kteří teprve začínají se cvičením, se nejprve učí cvičit se svým vlastním tělem, popřípadě pomocí fit balonu, bosu apod. Do tréninku se zařazují i cviky s činkami a se stroji, ale postupně a hlavně s malými váhy.
U pokročilejších sportovců již začínáme více využívat stroje a činky, ale i zde dávám důraz na správně provedený pohyb, dobře zvolené závaží a je to pro mě rozhodně důležitější než, aby klienti zvedali obrovské váhy na úkor správné techniky cvičení.
Během lekcí klienty učím i správnému režimu, tj. jak by mělo vypadat zahřátí svalů před cvičením, co to je kardio trénink a učíme se i správnému strečinku. Je pro mě důležité, aby klient měl komplexní informace a nikoliv, že se naučí pár cviků, aniž by měl představu, proč je má dělat.