Diagnostika, tréninkový plán, lekce

Úvodní konzultace a diagnostika

Když se klientem vidím poprvé, je třeba si nejdříve ujasnit, jaké má představy, čeho by chtěl docílit, jak je na tom zdravotně i časově. I já vysvětlím, co můžu nabídnout a čeho společně můžeme dosáhnout. Tato konzultace probíhá zdarma. Pokud se klient i já shodneme na tom, že spolupráce má smysl, přejdeme k diagnostice, kdy se na základě základních cviků určí míra oslabení, či zkrácení jednotlivých svalových partií. Tato diagnostika výraznou měrou ovlivní cvičení. Konzultace s diagnostikou probíhá buď v mé masérně, nebo v prostorách fitness Koloseum, záleží na vašem upřednostnění.
Diagnostiku nabízím zdarma svým stálým klientům využívající masáže. Diagnostika je součástí i případného setu lekcí, k čemuž se dostaneme v dalším odstavci.

Lekce

Pod lekcí není myšleno jen cvičení samotné. Ale ukázání správného uspořádání tréninku (rozehřátí, cviky, strečink, kardio trénink), naučení správného držení těla, vysvětlení aspoň základních znalostí svalových skupin a které cviky (i strečink) je ovlivňují. Snažím se tedy o to, aby výsledkem nebyl jen tréninkový plán, který budete mechanicky opakovat den co den, ale pochopení, proč má tréninkový plán danou strukturu, k čemu jsou cviky v rámci daného plánu a proč mají být provedeny nějakým způsobem. Jedině tak se můžete i dále samostatně rozvíjet s minimem chyb.
Z uvedeného vyplývá, že jedna lekce nestačí (zvláště u "nováčků"). Proto mám v nabídce dva sety po 5 a 10 lekcích. Pokud se cvičením začínáte, tak 5 lekcí je málo a doporučuji radši variantu 10 lekcí. Součástí setu už je i diagnostika a tréninkový plán, tj. neplatí se už zvlášť.
Lekce netrvá automaticky 1 hodinu. Zvláště v prvních lekcích, kdy se věnuji hodně vysvětlování, se můžeme dostat až na 1,5 hodiny.

Tréninkový plán

Tréninkové plány se dělají na 2-3 měsíce dopředu. Po této době by se měl tréninkový plán změnit a hlavně znovu udělat diagnostika. Uplynulé 2-3 měsíce jsou dost dlouhé na to, aby se odhalily případné zlepšení, nebo i naopak zhoršení (důsledku zranění, nemoci apod.). Podle diagnostiky, ale třeba i podle nových možností klienta se pak upravuje tréninkový plán na další období. Změna plánu je nutná, aby si tělo nepřivyklo na jeden typ cvičení a nepřestalo se rozvíjet.

Ceny diagnostiky, lékcí i tréninkového plánu najdete v ceníku.

Další krátké konzultace

I v případě, že už máte lekce za sebou a máte jen nějaký drobný dotaz, je možné se na mě obrátit, aniž by jste si hned museli platit další lekci. Všeobecně komunita ve fitness bývá vstřícná a ani já nejsem výjimkou.

Další možnosti

Cvičení je možno doplnit masážemi k lepší regeneraci svalů, případně uvolnění zkrácených svalů. Pokud jste začali cvičit kvůli chronickým bolestem, je obzvlášť na místě kombinace cvičení a masáží. Je i možnost vyzkoušet tejpování, které také pomáhají k regeneraci a odstranění bolestí, ale třeba i ke zpevnění některých kloubů - hlavně ramen a kolen.